Grupa 1

   

Grupa 2

   

Grupa 3

   

Wycieczka do Kazimierza i Janowca

 29 listopada 2011 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Justyny Ślusarskiej i Katarzyny Moniak udała się do Kazimierza Dolnego oraz Janowca. Wycieczka odbyła się w ramach warsztatów realizowanych w ramach projektu ekologicznego, przy współpracy UMiG w Bełżycach.

 

Read More

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, które gromadzi zbiory z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii. Okazy pochodzą głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, obecnie jest ich ponad 12 000 i stanowią coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą terenu. Przewodniczka po muzeum opowiadała nam o różnorodnych gatunkach i odmianach roślin, zwierząt oraz owadów a także ciekawych zakątkach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką, która zadziwiła uczestników wycieczki była informacja, że nasza królowa rzek - Wisła - jest kilkanaście razy mniejsza od Amazonki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie rynku. Mieliśmy okazję w pełni podziwiać uroki architektury, ponieważ wyjątkowo, centrum miasta nie było wypełnione turystami, tak tłumnie zjeżdżającymi tu wiosną i latem. Czas na kazimierskim rynku wykorzystaliśmy na zwiedzanie, zakup pamiątek i robienie wspólnych zdjęć, uwieczniających mile spędzany czas.

Kolejnym etapem było zwiedzanie zamku w Janowcu, które zakończyło program wycieczki. Zadowoleni, ale i zmęczeni, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bełżyc.

Patrycja i Paulina – uczennice klasy I a.

   
IMGP0697.JPG
   
   
   
© Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika