Grupa 1

   

Grupa 2

   

Grupa 3

   

Konkursy

25 rocznica wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku

25 rocznica wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku

Czytaj więcej

Szkolny konkurs przyrodniczy

Szkolny konkurs przyrodniczy

Czytaj więcej

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

Czytaj więcej

Konkurs językowy dla gimnazjalistów

Konkurs językowy dla gimnazjalistów

Czytaj więcej

Konkursy dla gimnazjalistów

Konkursy dla gimnazjalistów

Czytaj więcej

Kalendarz 2014 - regulamin konkursu

Kalendarz 2014 - regulamin konkursu

Czytaj więcej

Ubranie jako znak kulturowy

Ubranie jako znak kulturowy

Czytaj więcej

Skrzydlate Słowa - regulamin

Skrzydlate Słowa - regulamin

Czytaj więcej

Nie dla leniwych

Nie dla leniwych

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Czytaj więcej

   

Wycieczka do Kazimierza i Janowca

 29 listopada 2011 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Justyny Ślusarskiej i Katarzyny Moniak udała się do Kazimierza Dolnego oraz Janowca. Wycieczka odbyła się w ramach warsztatów realizowanych w ramach projektu ekologicznego, przy współpracy UMiG w Bełżycach.

 

Read More

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, które gromadzi zbiory z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii. Okazy pochodzą głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, obecnie jest ich ponad 12 000 i stanowią coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą terenu. Przewodniczka po muzeum opowiadała nam o różnorodnych gatunkach i odmianach roślin, zwierząt oraz owadów a także ciekawych zakątkach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką, która zadziwiła uczestników wycieczki była informacja, że nasza królowa rzek - Wisła - jest kilkanaście razy mniejsza od Amazonki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie rynku. Mieliśmy okazję w pełni podziwiać uroki architektury, ponieważ wyjątkowo, centrum miasta nie było wypełnione turystami, tak tłumnie zjeżdżającymi tu wiosną i latem. Czas na kazimierskim rynku wykorzystaliśmy na zwiedzanie, zakup pamiątek i robienie wspólnych zdjęć, uwieczniających mile spędzany czas.

Kolejnym etapem było zwiedzanie zamku w Janowcu, które zakończyło program wycieczki. Zadowoleni, ale i zmęczeni, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bełżyc.

Patrycja i Paulina – uczennice klasy I a.

   
DSC_3962.JPG
   
   
   
© Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika